Przeglądy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • beton99
    odpowiedział(a)
    Bo to juz by byla fobia :diabelski_usmiech

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez beton99
    Nawet ostatnimi czasy rozwazam przejscie na wymiane co 10kkm ale chyba nie ma co przesadzac....
    A dlaczego nie co 5kkm od razu? Po co się rozdrabniać :idea

    Zostaw komentarz:


  • beton99
    odpowiedział(a)
    Nawet ostatnimi czasy rozwazam przejscie na wymiane co 10kkm ale chyba nie ma co przesadzac....

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    beton99, to tak jak ja - przeglądy wg. książki, a olej co 15 kkm.

    Zostaw komentarz:


  • beton99
    odpowiedział(a)
    Mi sami zaproponowali zmiane jak powiedzialem, ze bede przyjezdzal wymieniac olej co 15kkm. Nie zdecydowalem sie na zmiane, ale w polowie przebiegu do przegladu i tak jade na wymiane samego oleju a co 30 wypada mi pelny przeglad

    Zostaw komentarz:


  • aenim
    odpowiedział(a)
    Mieliście problemy przekodować zmienny okres wymiany oleju na stały? Mowa o nowym samochodzie w ASO. Zastanawiam się, czy nie będą robić problemów, jak wpadnę znienacka i zechcę to zmienić.

    Zostaw komentarz:


  • beton99
    odpowiedział(a)
    Mi przy 30kkm wymienili tylko kabine i olej. Teraz dzwonilem i umawialem sie na przeglad przy 60kkm i mowili, ze beda wymieniane wszystkie filtry. Mam w planie po tym przegladzie wymieniac kabine i powietrze co 30kkm a paliwo co 60 bo robie rocznie 45-50kkm

    Zostaw komentarz:


  • Scrappy Coco
    odpowiedział(a)
    A w manualu też trzeba wymieniać olej w skrzyni?

    Zostaw komentarz:


  • lubek24
    odpowiedział(a)
    mi podali że teraz Olej w DSG co 60 tys się wymienia, a co 3 lata w Haldexie.

    Zostaw komentarz:


  • Sewerwa
    odpowiedział(a)
    ok to nie wiedziałem dzięki za info

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Nie skrocic, tylko taki jest oficjalny przebieg pomiedzy serwisami tej skrzyni.

    Olej/powietrze/kabina co serwis. Paliwo co drugi serwis.

    Zostaw komentarz:


  • Sewerwa
    odpowiedział(a)
    może i racja w DSG skrócić a paliwko co 3 lata

    Zostaw komentarz:


  • Maicroft
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez Sewerwa
    olej w DSG (co 90tys.km lub co 4 lata)
    60kkm ??

    Zostaw komentarz:


  • Sewerwa
    odpowiedział(a)
    tak powietrze i kabina będę ogarniał sam raz na rok blisko wymiany olejowej, a co myślicie o podanym przeze mnie planie serwisowym interwałach czy warto cos przyspieszyć/wydłużyć - dodać ?

    Zostaw komentarz:


  • AdamB
    odpowiedział(a)
    - filtr paliwa (co 30tys.km lub co 2 lata) PS. planuję jeździć na paliwie z Orlenu Verva ON
    30 tyś dla filtra paliwa to trochę za często uważam. W poprzedniej OII wymieniałem filtr paliwa, pierwszy raz przy 63200km, następny przy 108800km i 155000km. Filtry nie były mocno zasyfione oraz nie miałem nigdy problemu z paliwem zimą. Paliwo głównie ON zwykły z Orlenu.

    Zostaw komentarz:


  • spj
    odpowiedział(a)
    Sewerwa, jeżeli chodzi o filtr powietrza kabiny (filtr kabinowy), to polecam węglowy. Poradzisz sobie sam z wymianą. Np. do Filtrona dodają instrukcję jak go wymienić. Pamiętaj, że istotny jest kierunek przepływu powietrza zaznaczony strzałką na filtrze. Powinien być strzałką do dołu.
    Możesz jeszcze pomyśleć o wymianie filtra powietrza silnika, też można samemu to ogarnąć w góra 15 minut. Ja wymieniłem przed upływem 2 lat i tak wyglądał:

    Zostaw komentarz:


  • Sewerwa
    odpowiedział(a)
    Witam, przed majówką 2016r. rozpoczynam swoja przygodę z O3 Style combi 2.0TDI DSG.
    Poczytałem trochę wpisów i mam taki plan na obsługę swojej O3.

    Szacuję, że będę robił ok 15-20tys.km
    >>> co 15-20tys.km (nierzadziej niż 1 raz na rok) - olej + filtr oleju
    (wymiana w ASO na swoich częściach od OIL SPA)
    + filtry powietrza kabiny (we własnym zakresie jak jest dobry dostęp)

    >>> przed upływem 30tys.km lub 2 lat - PRZEGLĄD - olej + filtr oleju
    (wymiana w ASO na swoich częściach od OIL SPA)
    + filtry powietrza kabiny (we własnym zakresie jak jest dobry dostęp)

    i nie wiem co dalej myślałem, żeby dalej robić w ASO na swoich częściach.
    Proszę o opinie co myślicie o takim planie serwisowym:
    - filtr paliwa (co 30tys.km lub co 2 lata) PS. planuję jeździć na paliwie z Orlenu Verva ON
    - czyszczenie, sprawdzenie klimy (co 2 lata na wiosnę)

    - płyn hamulcowy (myślałem o 60tys.km lub co 3 lata)
    - płyn chłodniczy (myślałem o 60tys.km lub co 3 lata)

    - olej w DSG (co 90tys.km lub co 4 lata)

    - co wymiana kół to wizualna ocena klocków/tarcz (wymiana w razie potrzeby)
    - elementy zawieszenia wg. zaleceń na przeglądach i badaniach technicznych.

    Będę wdzięczny za rzeczowe oceny - podpowiedzi co jeszcze można dodać do planu serwisowego, lub który interwał skrócić - przedłużyć.
    Chciałbym swoje O3 serwisować porządnie na dobrych materiałach
    - ale bez zbędnego wyrzucania pieniędzy w błoto typu: płyn hamul., chłod. czy filtr paliwa co rok...

    Zostaw komentarz:


  • LUKI
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez doobo
    myślałem o oryginalnych filtrach, ale ich cena jest zbyt wysoka? Co polecacie?
    mann
    knecht
    hengst

    Zostaw komentarz:


  • AdamB
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez ryjeks
    Na przyszłość brać gwarancję na 4 lata :wink:
    I ze swoimi filtrami i olejem jechać

    Zostaw komentarz:


  • ryjeks
    odpowiedział(a)
    Zamieszczone przez doobo
    Co polecacie?
    Na przyszłość brać gwarancję na 4 lata :wink:

    Zostaw komentarz:


  • spj
    odpowiedział(a)
    Zmieniałem u siebie 2 dni temu filtr powietrza i przeciwpyłkowy na poniższe:
    filtr powietrza FILTRON AP 062/1
    filtr przeciwpyłkowy węglowy FILTRON K 1311A
    a filtr oleju przygotowałem do zmiany na MANN W 712/95
    Nie było z nimi żadnego problemu.

    Zostaw komentarz:


  • doobo
    odpowiedział(a)
    Koledzy, wybieram się na przegląd po 2 latach (23500 km), kupiłem Olej Motul X-max 8100, potrzebuję kupić filtr powietrza, kabinowy i oleju, które najlepiej wybrać? Przeglądu nie robię w ASO bo właśnie skończyła mi się gwarancja, także nie widzę sensu, aby przepłacać, myślałem o oryginalnych filtrach, ale ich cena jest zbyt wysoka? Co polecacie?

    Silnik 1,4 TSI 140 km

    pozdrawiam

    Zostaw komentarz:


  • algi
    odpowiedział(a)
    Ja wymieniałem i wszystko jest proste oprócz ponownego zapięcia tego spowalniacza. To mi zajęło z 60% czasu z całości.

    Zostaw komentarz:


  • rurka07
    odpowiedział(a)
    MAICROFT fotki dobre ale jak ktos nigdy nie wymienial filtra to bedzie ZONK

    Zostaw komentarz:


  • ruwado
    odpowiedział(a)
    Najlepsze jest to, że w książce serwisowej nie ma tego zapisu
    min. co 15 tys. km lub 1 rok.

    Jest tylko, że wg. wskazań najpóźniej po 30.000 km/2 lata.

    A ten zapis
    min. co 15 tys. km lub 1 rok
    jest na stronie Skody tylko.

    Zostaw komentarz:

Pracuję...